Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów
2019-10-05 11:00

Inauguracja Roku Akademickiego w WSPiA

Prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz Senat Uczelni zapraszają na Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020. Uroczystość odbędzie się w sobotę 5 października 2019 roku o godzinie 11:00 w siedzibie uczelni w Rzeszowie, przy ul. Cegielnianej 14.

Główną częścią uroczystości będzie przyjęcie w poczet studentów osób rozpoczynających naukę na studia I i II stopnia na kierunku „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” i „zarządzanie” oraz jednolitych studiach magisterskich na kierunku „prawo”. Podczas Immatrykulacji nowi studenci złożą ślubowanie oraz otrzymają legitymacje studenckie.

Podczas tegorocznej Inauguracji Roku Akademickiego odbędą się także promocje doktorskie siedmiu osób, które w ubiegłym roku akademickim uzyskały stopień naukowy doktora nauk prawnych.

Ciekawym punktem tegorocznej uroczystości będzie Dwugłos Inauguracyjny pt. „Czy Unia Europejska zmierza w kierunku federacji?”. Wygłoszą go – w formie dyskusji – specjaliści z zakresu prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej: dr Marta Pietras-Eichberger, Prodziekan – Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa WSPiA oraz prof. dr hab. Kazimierz Lankosz, wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Dzień później w niedzielę (6 października) odprawiona zostanie Msza Święta w intencji studentów i pracowników Uczelni. Msza rozpocznie się o godzinie 20:00 w Kościele Akademickim pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy al. T. Rejtana.

WSPiA

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza i jedna z największych uczelni niepublicznych na Podkarpaciu. Utworzona została w 1995 r. WSPiA jest jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. WSPiA prowadzi studia w trzech kolegiach dydaktycznych: Kolegium Prawa, Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Kolegium Zarządzania. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów: prawo (5-letnie studia magisterskie), bezpieczeństwo wewnętrzne (studia I i II stopnia), administrację (studia I i II stopnia) oraz zarządzanie (studia I stopnia).

Program uroczystości:

1. Wprowadzenie orszaku akademickiego.

2. Hymn Państwowy.

3. Słowo wstępne JM Rektora prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego.

4. Immatrykulacja studentów 1 roku.

5. Gaudeamus Igitur.

6. Wystąpienie przedstawiciela studentów.

7. Promocje doktorskie.

8. Dwugłos Inauguracyjny: dr Marta Pietras-Eichberger, prof. dr hab. Kazimierz Lankosz „Czy Unia Europejska zmierza w kierunku federacji?”

9. Gaude Mater Polonia.

data ostatniej modyfikacji: 2019-10-04 12:18:48
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wykład - prof. Tadeusz Sławek
 
Polityka Prywatności