Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów
2019-12-05

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w WSPiA

Społeczna odpowiedzialności biznesu i wolontariat w praktyce to główny temat konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Dyskusja z udziałem studentów i przedstawicieli organizacji pożytku publicznego odbędzie się w czwartek 5 grudnia 2019 r. Organizatorem spotkania jest Klinika Przedsiębiorczości WSPiA, Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Rzeszowie oraz Agencja PRPRO.

Celem konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza jest przedstawienie studentom społecznej odpowiedzialności biznesu i wolontariatu. Podczas dyskusji będą mogli poznać praktyczne aspekty działalności wolontariuszy i organizacji pożytku publicznego. Spotkanie ma także służyć aktywizowaniu młodych ludzi do włączania się w misje pomocowe.

Do udziału w spotkaniu zaproszonych zostało wiele ciekawych organizacji m.in. Regionalna Placówka Opiekuńczo – Terapeutyczna „Tęczowy Domek” w Rzeszowie, fundacja Iskierka, Fundacja Imienia Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego, Samsung Inkubator oraz Rzeszów Startup Akcelerator. Swoje doświadczenia z wolontariatem w ramach Akademii Pro Bono opiszą także przedstawiciele Kliniki Przedsiębiorczości.

Podczas konferencji nie zabraknie ciekawych informacji o działalności Instytucji prowadzonych przez zaproszonych gości, jak również tematów dotyczących rozwoju zawodowego i wzmocnienia swoich kompetencji poprzez wolontariat. Uczestnicy konferencji opowiedzą m.in. o społecznej odpowiedzialność biznesu w praktyce, współpracy międzynarodowej w wolontariacie oraz współpracy studentów z organizacjami pożytku publicznego. Odbędzie się także debata pt. „Liczy się najmniejsza pomoc”

Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbędzie się w czwartek 5 grudnia o godzinie 10:00. Osoby zainteresowane udziałem w dyskusji zapraszamy do Klubu Studenckiego „Zemsta Docenta”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klinika Przedsiębiorczości WSPiA, Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Rzeszowie oraz Agencja PRPRO.

Patronem technologicznym spotkania jest Samsung Inkubator Technologiczny, Rzeszów Startup Akcelerator i HugeTech. Konferencję patronatem medialny objęło: Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, portal Gospodarka Podkarpacka, Nowe Media Studio, Rzeszowski Kamerzysta oraz Mój Rzeszów.

Święto Wolontariuszy

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia. Ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 roku. Celem święta jest docenienie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego.

 

Program konferencji:

10:00 – Społeczna odpowiedzialność biznesu w praktyce.

Ewa Mackiewicz, przedsiębiorca zaangażowany w CSR.

10:10 – Współpraca międzynarodowa w wolontariacie.

Marek Pankiewicz. Fundacja Cyryla i Metodego, ekspert projektu Erasmus +

10:30 – Liczy się najmniejsza pomoc. Debata.

Anna Dworak, Regionalna Placówka Opiekuńczo - Terapeutyczna, Justyna Witkoś, Fundacja Iskierka

10:50 – O współpracy studentów z organizacjami pożytku publicznego. Akademia PRO BONO WSPiA.

Rafał Witkowski, Opiekun Kliniki Przedsiębiorczości działającej w WSPiA.

data ostatniej modyfikacji: 2019-12-03 14:52:55
Komentarze
 
Polityka Prywatności