2020-03-15

Przedłużony termin zgłoszeń do II edycja biegu na rzecz Hospicjum dla dzieci

Już ponad 150 osób zgłosiło swój udział w II biegu charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera” odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 r. Imprezę organizują studenci WSPiA działający w uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości. Na zgłoszenia czekamy do niedzieli 15 marca 2020 r.

Rejestracja

Aby więcej osób mogło uczestniczyć w II charytatywnym biegu na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla dzieci, termin zgłoszeń został przesunięty. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy do niedzieli 15 marca 2020 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wpłacić minimum 50 zł wpisowego.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin II charytatywnego biegu na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla dzieci znaleźć można na stornie www.bieg.wspia.eu oraz na fanpage’u biegu na Facebooku.

Liczba uczestników jest ograniczona do 499 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat. Wszystkie wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a zebrane pieniądze pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki. Uczestnicy biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” otrzymają specjalną koszulkę biegową, medal oraz dyplom.

W ubiegłym roku biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tys. zł. Pomogło to w zakupie m.in. sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza, czy emulgatorów tlenu.

Trasa biegu

II bieg charytatywny pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 r. Rozpocznie go rozgrzewka (godzina 11:40). Na trasę biegacze wystartują punktualnie o godzinie 12:00. Do pokonania będą mieli dystans 5-ciu kilometrów. Start i metę zaplanowano na terenie kampusu WSPiA. Później trasa przebiegać będzie przez ul. Pigonia, al. Rejtana, ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA. Na koniec przewidziano rozdanie nagród oraz Piknik Rodzinny w ogrodach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Organizatorzy

II charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizują studenci II roku studiów na kierunku „zarządzanie” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Są to: Filip Duda, Kamila Czarnota, Anastazja Wójcik, Monika Niekurzak, Klaudia Kluz, Kamila Pajura, Piotr Kistela. Wszyscy są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Wydarzenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Bieg organizowany jest w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. Jest to doskonałe połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną. Studenci, tworząc projekt społeczny, muszą sami ustalić zakres, harmonogram i budżet imprezy, a potem wdrożyć go w życie. Uczą się negocjować z partnerami, sponsorami, przygotowują pełną dokumentację i ustalają z urzędem miasta trasę biegu. Na każdym etapie mogą jednak liczyć na pomoc ze strony pracowników i opiekunów z WSPiA. To daje ogromne doświadczenie w organizacji dużego przedsięwzięcia i międzynarodowe certyfikaty przyznawane przez platformę „Zwolnieni z Teorii”. Wydarzenie wpisuje się także w projekt “Akademia Pro Bono” Kliniki Przedsiębiorczości, którego celem jest pomoc fundacjom, stowarzyszeniom i innym organizacjom pożytku publicznego.

data ostatniej modyfikacji: 2020-03-06 13:16:16
Komentarze
 
Polityka Prywatności