2020-10-14

Kongres „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości”

Kardynał Gerhard Ludwig Müller, b. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, b. Przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei” będzie gościem specjalnym organizowanego w Rzeszowie Kongres „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości”. Kongres organizowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą oraz Międzynarodowe Studenckie Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się w najbliższą środę 14 października 2020 r. Wykłady zaproszonych gości będzie można zobaczyć w transmisji internetowej.

Kongres jest częścią obchodów jubileusz 25-lecia WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, pierwszej i najstarszej niepublicznej Uczelni na Podkarpaciu. Jego tematem przewodnim jest „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości”. Kongres rozpocznie się o godzinie 9:00 Mszą Świętą w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej (Kościół Akademicki pw. Świętej Jadwigi Królowej przy al. T. Rejtana 21). Po Mszy o godzinie 11:00 w Auli WSPiA w kampusie Uczelni przy ul. Cegielnianej 14. rozpocznie się część plenarna. 

Głównym gościem Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” będzie Kardynał Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz Przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”. Wygłosi on wykład pt. „Uzdrawiająca prawda”. 

Gościem Kongresu będzie także dr hab. Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, który wygłosi wykład pt. „Prawo naturalne a prawo stanowione”. W kongresie uczestniczyć będą również wykładowcy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Pierwszy to Ks. dr Marek Story, wicekanclerz Kurii Diecezji Rzeszowskiej, który wygłosi wykład pt. „Veritatis Splendor a prawda”. Drugi to prof. dr hab. Andrzej Witkowski, który opowie „O potrzebie historycznej refleksji nad prawem”. 

Kongres „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” odbędzie się w środę 14 października 2020 r. w Auli w budynku „Collegium Administrativum” w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14. Jednak ze względu na przepisy dotyczące dystansu społecznego i ograniczoną ilość miejsc w Auli wykłady prezentowane podczas Kongresu będzie można zobaczyć na żywo na stronie internetowej Uczelni www.wspia.eu oraz na kanale YouTube. 

Organizatorem Kongresu pt. „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Międzynarodowe Studenckie Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Rzeszowie. 

25 lat WSPiA 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to pierwsza i najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Utworzona została w 1995 r. Przez ten czas mury uczelni opuściło ponad 50 tys. absolwentów, a uczelni cały czas rozwijała i wzmacniała prowadzone kierunki. WSPiA jest jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne. Prowadzi studia w czterech kolegiach dydaktycznych: Kolegium Prawa, Kolegium Administracji, Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Kolegium Zarządzania. Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów: prawo (5-letnie studia magisterskie), bezpieczeństwo wewnętrzne (studia I i II stopnia), administrację (studia I i II stopnia) oraz zarządzanie (studia I stopnia). 

data ostatniej modyfikacji: 2020-10-12 10:07:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności