Zostań alpakoterapeutą! Rozpoczęły się zapisy na specjalność zooterapia

Dział: Rzeszów

Do 16 marca trwają zapisy na specjalność zooterapia – dla studentów Wydziału Medycznego WSIiZ, absolwentów i osób spoza uczelni. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie marca.

Zajęcia będą odbywać się w Centrum Zooterapii, w kampusie WSIiZ w Kielnarowej 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki od godz. 17:00, a więc w porze dogodnej dla osób studiujących i pracujących. Wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.zooterapia.wsiz.pl - informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

W programie alpakoterapia!

W programie studiów są m.in.: hipoterapia, dogoterapia, felinoterapia i alapkoterapia oraz podstawy behawioru zwierząt. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz trenerów zwierząt.

Studenci zooterapii zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności w pracy z osobami niepełnosprawnymi z wykorzystaniem zwierząt: konia, kota, psa i alpaki. Otrzymają Certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w zajęciach z tymi zwierzętami i wpis do suplementu, potwierdzający odbycie specjalności zooterapia - mówi dr Daria Sawaryn, kierownik Centrum Zooterapii WSIiZ.

Praca terapeuty z osobami niepełnosprawnymi przy udziale zwierząt: konia, kota, psa i alpaki pozwala zastosować klasyczną rehabilitację w lżejszej formie, jaką jest zooterapia.

Terapia ze zwierzętami staje się bardzo popularną formą usprawniania psychoruchowego jako element uzupełniania tradycyjnych metod rehabilitacji stosowanych w chorobach: mózgowe porażenie dziecięce, autyzm dziecięcy, zespół Downa czy upośledzenie umysłowe. Certyfikat potwierdzający kompetencje zooterapeuty daje duże możliwości znalezienia ciekawej pracy - podkreśla dr Sawaryn.

Przepustka do ciekawej pracy

Po ukończeniu specjalności można znaleźć zatrudnienie w ośrodkach jeździeckich, ośrodkach rehabilitacji dzieci i młodzieży. Można też założyć własną działalność i z przeszkolonym kotem, psem i innym zwierzakiem świadczyć usługi zooterapeutyczne dla wielu placówek rehabilitacyjno-medycznych.

U kandydatów mile widziane są aktualne studia lub ukończenie kierunku studiów, specjalności z przedmiotami: anatomia, fizjologia człowieka, edukacja prozdrowotna, promocja zdrowia - mówi kierownik Centrum Zooterapii WSIiZ .


opublikowano: 2015-03-03
Komentarze
Polityka Prywatności