Ranking WPROST 2015: pracodawcy polecają WSIiZ

Dział: Rzeszów

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania kolejny raz znalazła się w złotej 10 uczelni najbardziej cenionych przez pracodawców. Tak wynika z najnowszego Rankingu Szkół Wyższych tygodnika WPROST.

To dobra informacja dla studentów i kandydatów na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tegorocznym rankingu WSIiZ znalazła się wśród 10 uczelni niepublicznych w Polsce najbardziej cenionych przez pracodawców, na ponad 320 szkół wyższych z tego sektora.

Zajmujemy 7 miejsce. Żadna inna uczelnia z Polski południowo-wschodniej nie znalazła się w złotej 10. To bardzo dobry wynik, który kolejny rok z rzędu potwierdza, że absolwenci naszej uczelni kończą kierunki potrzebne gospodarce z kompetencjami cenionymi przez pracodawców - podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Zbadali 500 największych firm

Na potrzeby rankingu redakcja WPROST przeprowadziła badania ankietowe wśród 500 największych pracodawców. Zapytani zostali m.in. o to jaką szkołę wyższą powinien skończyć wymarzony kandydat, jaki kierunek studiów powinien wybrać oraz czy ma studiować prywatnie czy na państwowej uczelni? Na pytania odpowiadali prezesi, szefowie działów zatrudnienia, eksperci od headhuntingu największych polskich firm.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny znajduje się w czołówce rankingu WPROST, potwierdzając prestiż i zaufanie wśród pracodawców znaczących firm. - Lepiej więc patrzeć na to, czego oczekuje rynek pracy, a nie na jaki kierunek studiów najłatwiej się dostać - czytamy w artykule podsumowującym ranking WPROST.


Ranking to podpowiedź dla przyszłych studentów, jaką uczelnię wybrać, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Wyboru dokonali pracodawcy, od których zatrudnienie zależy - przekonuje Pasieczna.


Korzyści z współpracy z biznesem

WSIiZ od dawna wsłuchuje się w potrzeby firm i starannie przygotowuje ofertę edukacyjną. Wprowadza nowe kierunki i specjalności, które stanowią niszę na rynku pracy. Wśród nich są anglojęzyczne ścieżki kształcenia m.in. Aviation Management, prowadzona we współpracy z Lufthansą i Information Technology, gdzie partnerem jest Cisco.

Także polskojęzyczne studia są odpowiedzią na zapotrzebowanie firm. W październiku ubiegłego roku uczelnia otrzymała uprawnienia do prowadzenia kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna, jest także w trakcie uzyskiwania uprawnień MNiSW na zarządzanie. Od nowego roku akademickiego uruchomione zostaną 2 nowe odrębne ścieżki kształcenia na studiach I stopnia: e-administracja i gospodarka na kierunku administracja oraz bezpieczeństwo i obronność państwa na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Dzięki współpracy z biznesem czesne na obu specjalnościach będzie ponad 30% niższe.

Współpraca z biznesem to także praktycy prowadzący zajęcia. Np. na informatyce, oprócz profesorów z najlepszych amerykańskich uniwersytetów, studentów uczą eksperci z firm informatycznych, a partnerami kierunku są m.in. Cisco, BMM, CI Games i Ideo - nadmienia Pasieczna.

Rekrutacja na większość kierunków w WSIiZ rozpocznie się 1 kwietnia. Obecnie trwa rekrutacja na informatykę II stopnia. Podania można składać do 16 kwietnia.


opublikowano: 2015-03-30
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności