Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

NEWSY Rzeszów
i podkarpackie

I Bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

Prawie 10 tysięcy zł udało się zebrać podczas biegu charytatywnego na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Impreza pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” odbyła się w niedziele 24 marca 2019 r. Zorganizowało ją troje studentów pierwszego roku zarządzania w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Na starcie biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” pojawiło się ponad 150 osób. Wystartowali punktualnie o godzinie 12:20 z parkingu głównego w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Trasa wiodła przez ulicę Pigonia, Rejtana, Wierzbową, most Narutowicza, Bulwary nad Wisłokiem aż do kładki pieszo-rowerowej, i z powrotem drugą stroną rzeki.

Ponad 4-kilometrową trasę najszybciej w 18 minut i 17 sekund pokonał Kamil Iskra. Wśród Pań najszybsza była Agnieszka Bajda. Jednak jak podkreślali uczestnicy, wyniki w tym biegu liczyły się najmniej. Ważny był cel. – Wszyscy biegniemy dziś ze względu na chęć pomocy chorym dzieciom. Są on w często w bardzo ciężkim stanie. Dlatego zdecydowaliśmy się wystartować w tej imprezie. Mamy nadzieję, że odrobina naszego wysiłku pomoże dzieciom i przyniesie im ulgę w cierpieniu. Bardzo mocno kibicujemy wszystkim podopiecznym Hospicjum i życzymy im wszystkiego najlepszego – mówili uczestnicy biegu charytatywnego zorganizowanego przez studentów WSPiA.

Dodawali, że bardzo spodobało im się, że studenci wpadli na taki pomysł pomagania innym. – Pogoda dopisała, trasa biegu była fajnie pomyślana i dobrze przygotowana. Dla większości z nas taki dystans to bardziej trening. Jednak dziś liczy się idea, a nie rywalizacja.

Charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” zorganizowało troje studentów WSPiA. Anastazja Wójcik, Kamila Czarnota i Filip Duda są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Studiują na I roku „zarządzania // administracja”. Biegu zorganizowali w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”.

Jak tłumaczą studenci WSPiA, jest to doskonałe połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną. – Organizując nasz bieg przez platformę „Zwolnieni z Teorii”, zdobywamy doświadczenie i pomagamy innym. Wybraliśmy Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, bo podopieczni tej fundacji najbardziej potrzebują naszego zainteresowania – tłumaczy Filip Duda, student WSPiA.

– Udało nam się zebrać prawie 10 tys. zł. Są to pieniądze, które uczestnicy biegu wpłacili bezpośrednio na konto Fundacji. Pozostałe, rzeczy jak medale, dyplomy i koszulki ufundowali nasi sponsorzy. Bardzo pomogli nam nasi koledzy ze studiów, którzy zostali wolontariuszami pilnującymi trasy i bezpieczeństwa uczestników biegu. Partnerzy zorganizowali także piknik rodziny z atrakcjami dla dzieci. Cieszymy się, że dopisała nam pogoda i udało nam się zorganizować całą imprezę – dodaje Kamila Czarnota, studentka WSPiA.

– Organizacją biegu od początku zajmowaliśmy się sami. Pan Rektor i pracownicy Uczelni wspierali nas i pomagali rozwiązywać poważniejsze problemy. Tak działa platforma „Zwolnieni z Teorii”. Tworząc projekt, musieliśmy sami ustalić zakres, harmonogram i budżet, a potem wdrożyć go w życie. Negocjacje z partnerami, sponsorami, przygotowanie i ustalanie trasy biegu dało nam ogromne doświadczenie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zorganizujemy jeszcze większą imprezę, dzięki której wesprzemy dzieci z Hospicjum – mówi Anastazja Wójcik z WSPiA.

Zainteresowanie biegiem i jego organizacja zaskoczyła wszystkich. – Bardzo cieszę się, że nasi studenci wykazali się inicjatywą i zorganizowali takie przedsięwzięcie – mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. – Należy tu zaznaczyć, że są to osoby, które dopiero rozpoczęły studia w naszej Uczelni. Ich zaangażowanie powinno być przykładem dla innych osób. Widząc ilość pracy włożonej przez studentów, nie ma innej możliwości jak kontynuacja tej idei w kolejnych latach. Tym bardziej że niema bardziej wzniosłego celu jak pomoc dzieciom z Hospicjum. W przyszłym roku chcemy włączyć się w organizacje II Biegu charytatywnego tak, aby była to impreza cykliczna przyciągająca setki biegaczy – zaznacza prof. Jerzy Posłuszny.

Wszystkie zebrane pieniądze trafiły do podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Z pomocy cieszy się Rafał Ciupiński, prezes zarządu Fundacji. – Na pewno przeznaczymy te pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego dla naszych podopiecznych. Otrzymają je dzieci z hospicjum domowego. Będą to koncentratory tlenu i ssaki medyczne, czyli ten sprzęt, który pomaga naszym podopiecznym na co dzień. Bardzo się cieszę, że studenci wyszli z taką inicjatywą i gratuluję im pomysłu i przygotowania imprezy – dodaje Rafał Ciupiński.

Wszyscy uczestnicy biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” otrzymali specjalne koszulki biegowe, medale oraz dyplomy. Bieg zakończył Piknik rodziny w ogrodach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Zorganizowany przez studentów biegu wsparli: Hercu Pneumatic, MARMA, Sport Print.pl, LCF karting, Fly Park, Piskorec, Super Fotobudka Allin, IMPULS, Stolarnia, CH Plaza Rzeszów, Fantazja, Radia WAWA, klub fitness CityFit, Luke Amon, Spółdzielnia Socjalna „Dobry dzień”, Sensis, Centrum Medyczne Medyk, Pan Materac, Implantoprotetyka Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny, Greinplast oraz Drużyna futbolu amerykańskiego Rzeszów Rockets.

data ostatniej modyfikacji: 2019-03-26 15:25:43
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_ogolny_WSPIA.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności