Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

NEWSY Rzeszów
i podkarpackie

Studenci WSPiA wystartowali w T-mobile Lidze Akademickiej

Drużyna siedmiu studentów kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej to reprezentacja naszej Uczelni, która wystartowała w tegorocznej edycji T-Mobile Liga Akademicka. Studenci WSPiA jako nowicjusze dzielnie walczyli w sezonie letnim League of Legends, kończąc swoje zmagania na ćwierćfinałach. T-Mobile Liga Akademicka jest pierwszą i największą ligą e-sportowa w Polsce skierowana do społeczności studenckiej.

Nasi studenci wystartowali w T-Mobile Liga Akademicka jako drużyna „Cerbery z WSPiA Rzeszów”. W składzie było siedem osób. Sześć jest studentami I roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Są to: Łukasz Mazurek, Dominik Lewandowski, Dawid Kurek, Krystian Krysa, Dominik Łach i Sebastian Dubiel. Jeden członek zespołu – Gracjan Bąk – studiuje na II roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”.

„Cerbery z WSPiA” wystartowali w sezonie letnim League of Legends. Swoje zmagania zakończyli na ćwierćfinałach. Jednak śmiało można powiedzieć, że ich start należy zaliczyć do bardzo udanych. Jak tłumaczy Łukasz Mazurek, kapitan i pomysłodawca drużyny e-sportu w WSPiA, jak na nowicjuszy udało im się osiągnąć bardzo wiele. – Wystartowaliśmy dosyć spontanicznie. Udało się zebrać drużynę, skrzykniętą na szybko podczas zajęć. Reprezentujemy różny poziom. Ja znam LOLa dość dobrze. Startowałem wcześniej z sukcesami w różnych turniejach. Tu trochę poszliśmy na żywioł, bo nie było czasu na intensywne treningi i przygotowania. Jednak udało się i według nas osiągnęliśmy bardzo dobry wynik – opowiada Łukasz Mazurek.

„Cerberom WSPiA” udało się wyjść ze swojej grupy. Byli lepsi od drużyny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. – W ćwierćfinale wylosowaliśmy chyba najgorszą drużynę, na jaką można było trafić. Walczyliśmy do końca, jednak „Inżynierzy” z Politechniki Wrocławskiej okazali się dużo lepiej przygotowani. Warto tu dodać, że jest to drużyna, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł mistrzowski i sukces powtórzyła w sezonie letnim League of Legends. Więc, krótko mówiąc, przegraliśmy z mistrzami – mówi Łukasz Mazurek.

Kapitan „Cerberów WSPiA” nie osiada jednak na laurach. – Pierwszy start i jakby nie patrzeć duży sukces debiutujących amatorów to początek naszej przygody z ligą e-sportową. Mamy bogate plany. Chce stworzyć mocną drużynę, która będzie startować w różnych rozgrywkach organizowanych w Polsce. E-sport staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową i myślę, że znajdzie się wielu chętnych do grania razem z nami. Dzięki temu w nowym sezonie będziemy mogli zawalczyć o zwycięstwo w barwach naszej Uczelni – zachęca Łukasz Mazurek.

T-Mobile Liga Akademicka to największa tego typu inicjatywa w Polsce. Zorganizowana została już po raz czwarta. W tym roku do walki o tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz pulę nagród o wartości ponad 70 tys. zł wystartowało blisko 400 studentów z całego kraju. Akademicy zmagali się w czterech konkurencjach: League of Legends, StarCraft II, Overwatch oraz Rainbow Six Siege. Wszystkie mecze emitowane i komentowane były na kanale ligowym www.twitch.tv/ligaakademicka.

Celem T-Mobile Liga Akademicka jest budowanie mostów pomiędzy e-sportem a społecznością akademicką. Dlatego też, w Lidze Akademickiej występują reprezentacje stworzone jedynie ze studentów danej uczelni, co pozwala na budowanie kultury esportu akademickiego na zupełnie nowym poziomie. Zawodnicy, poza świetną zabawą, mogą konkurować z rówieśnikami oraz dumnie reprezentować i promować swoje macierzyste uczelnie.

data ostatniej modyfikacji: 2019-06-26 13:53:00
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
220x300_ogolny_WSPIA.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy - 8
miniatura Uniwersytet Gdański - 10
 
Polityka Prywatności