Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Rzeszów

WSPiA zaprasza na studia

Rekrutacja dodatkowa w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

Nadal możesz zapisać się na studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Dodatkowy nabór trwa do 28 września.

Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość to obecnie jedne z popularniejszych kierunków studiów chętnie wybierany przez kandydatów. Nie dziwi to, bo studia te dają możliwość znalezienia pewnej i dobrze płatnej pracy np. w działach finansowych czy księgowości. Widząc taką potrzebę, WSPiA już kilka lat temu wprowadziła do swojej oferty na kierunku „administracja” – specjalność Finanse i rachunkowość w procesie administrowania i gospodarowania.

Specjalności „Finanse i rachunkowość” w WSPiA przygotowuje do prowadzenia m.in. księgowości własnej firmy i własnego biura rachunkowego. Absolwenci takich studiów mogą również pracować w działach rachunkowości, finansów, księgowości instytucji budżetowych oraz controllingu. Po studiach w WSPiA zdobędziesz solidne podstawy teoretyczne w najważniejszych dziedzinach finansów i rachunkowości oraz praktyczną wiedzę i kwalifikacje, które umożliwią im podejmowanie trafnych decyzji ekonomiczno-finansowych. Ponadto nabierzesz umiejętności samodzielnego i zespołowego rozwiązywania konkretnych problemów w podmiotach gospodarczych, sferze okołobiznesowej oraz administracji publicznej i samorządowej.

Logistyka

Jeśli jesteś zainteresowany logistyką to tu także mamy propozycję dla Ciebie. Na kierunku "administracja" w WSPiA możesz wybrać specjalność „Zarządzanie Transportem – Spedycją – Logistyką”. Podczas takich studiów uzyskasz kompleksową i usystematyzowaną wiedzę umożliwiającą Ci planowanie i realizację obsługi transportowo – spedycyjno – logistycznej oraz celnej w zakresie krajowego i międzynarodowego obrotu towarowego. Wiedza i umiejętności uzyskane w trakcie studiów umożliwią Ci podjęcie pracy w przedsiębiorstwach eksportowych i importowych, urzędach celnych, agencjach celnych i firmach konsultingowych. Jako absolwent tej specjalności zostaniesz zwolniony z egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych dla zarządzających transportem w przedsiębiorstwach transportu samochodowego oraz uzyskasz gwarancję wpisu na listę Agentów Celnych (status ten umożliwia zatrudnienie m.in. w agencjach celnych).

Szczegóły dotyczące kierunku „administracja” znajdziesz tutaj!

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Kolejny kierunek na liście najpopularniejszych to „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Pamiętaj, że WSPiA już w 2014 r. jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z kilkunastu w Polsce uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na tym kierunku. To świadczy o wysokim poziomie, doskonałej kadrze i bardzo dobrym programie studiów na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Przygotowaliśmy dla Ciebie doskonałą, atrakcyjną i dostosowaną do potrzeb rynku pracy ofertę dydaktyczną.

Na tym kierunku również możesz wybrać studia stacjonarne albo niestacjonarne, pierwszego lub drugiego stopnia. Przygotowaliśmy także 6 atrakcyjnych specjalności: cyberbezpieczeństwo, służby ochrony bezpieczeństwa publicznego, kryminalistyka i kryminologia, przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo narodowe. Po ukończeniu studiów znajdziesz pracę nie tylko w służbach „mundurowych”, ale także w wielu firmach, organizacjach i instytucjach związanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem.

Szczegóły dotyczące kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” znajdziesz tutaj!

Zarządzanie

Na kierunku „zarządzanie” w WSPiA możesz uczyć się na studiach I stopnia – stacjonarnych lub niestacjonarnych. Po ich ukończeniu dajemy Ci możliwość kontynuowania nauki w WSPiA np. na specjalnościach biznesowych na studiach II stopnia na kierunku „administracja”. Na kierunku „zarządzanie” masz do wyboru nasze sprawdzone specjalności: zarządzanie w biznesie, zarządzanie zasobami ludzkimi. Są także tegoroczne nowości: zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie menedżerskie, prawno-ekonomiczne instrumenty zarządzania przedsiębiorstwem, rachunkowość i zarządzanie finansami z elementami controllingu.

Szczegóły dotyczące studiów na kierunku „zarządzanie” znajdziesz tutaj!

Prawo

Jeśli studiować prawo w Rzeszowie to tylko w WSPiA! Kandydatom proponujemy wiele autorskich rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb i planów zawodowych. Jednym z nich jest możliwość wyboru ścieżki kształcenia: aplikacyjnej lub ogólnej. Naszym atutem jest kadra naukowo-dydaktyczna stworzona z myślą o zapewnianiu wysokiego poziomu kształcenia. WSPiA jako jedyna uczelnia w Polsce zatrudnia aż 6 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to jedna z najlepszych niepublicznych Uczelni w Polsce według niezależnych ekspertów! Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w 2018 roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację zakończyło go z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród uczelni niepublicznych w Polsce.

Szczegóły dotyczące studiów na kierunku „prawo” znajdziesz tutaj!

II tura rekrutacji zakończy się 28 września 2019 r.


data ostatniej modyfikacji: 2019-08-07 13:23:35
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wykład - prof. Tadeusz Sławek
 
Polityka Prywatności